• Siyavuşpaşa Mah. Gonca Sk. No:47/A Bahçelievler/İstanbul

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü Cam Balkon

Geçmişten bugüne değin yaşam alanları ve mekanlar için bir çok çözüm geliştirilmiştir. Sürgülü cam balkon da bu icatlardan. Yaşam kalitemizi arttıran hem kullanışlı, hem dekoratif, hem de daha bir çok pozitif tarafı ile oldukça fazla tercih edilen cam modelleridir. Eğer evinizde veya çalışma alanınızda bir mekanı kapatmayı düşünüyorsanız sürgülü cam sistemleri ortama farklı bir hava katacaktır. İstendiği zaman açılan, istenildiği zaman kapanan saydam yapısı ile dışarıyla bağı koparmayan bir yapıdır. İlk başlarda her ne kadar evlerin balkonları için tercih edilmiş olsalar da zamanla pek çok ortamda denenmiş ve hali hazırda yıllardır kullanılmaktadır.

Sürgülü Cam Balkon Neden Tercih Edilmektedir?

Kısa bir araştırmanın ardından fark edeceğiniz gibi sürgülü cam balkon düzeneklerini kullanan yüz binlerce kişinin olduğu rahatlıkla görebilirsiniz. Her iki tarafa sağa ve sola camlarını sürme imkanı veren düzenek ayrıca manzaraya hiç bir şekilde engel olmamaktadır. İşlem yapılan bölgeyi toz, yağmur ve farklı hava koşullarından korur. Güvenlik yönünden de hırsızlığa karşı kilit özelliği de bulunmaktadır. Belirli bir alanı değil bütün katmanları sürgülü bir şekilde işleyebilmektedir. Yaptırmayı düşündüğünüz alanda çok güzel bir bütünlük sağlayan bu yapılarda aralarda kayıt olmadığından görünüş olarak da çok dekoratiftir. Ücretlerinin de bütçeye son derece uygun olması bu ürünle ilgili süreklilik için son derece mühimdir.

surgulu-cam-balkon

Sürgülü Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Evlerin balkonlarında kullanılma oranı oldukça çoktur. Dar balkonlar her ne kadar seçilme sebebi olsa da geniş balkonlarda da yaz ve kış kullanımı için son derece kullanışlı bir ürün olmaktadır.
Kafeterya, restoran ve pastane gibi pek çok işletme alanlarında da dış mekanlarda kullanımı oldukça çoktur. Ofislerde bölme alan gerektiğinde de sürgülü cam balkon kullanım oranının da fazla olduğu söyleyebiliriz.
Müstakil veya villa yapılarda da özel olarak kullanılan kış bahçelerinde de sürgülü cam balkon akla gelen ilk kapatma yöntemidir.
Teraslar için de metrekareye bakmaksızın sürgülü cam balkon kullanım oranı ülkemizde oldukça fazladır.

Sürgülü Cam Balkon Malzeme Kalitesi Nasıldır?

Bu yapılar paslanmaz çelikten yapılmakta olup üstü ayrı olarak plastik kalıplar kullanılarak korunması sağlanmaktadır. Bunun başlıca sebebi çelik de olsa zamanla ortaya çıkabilecek oksitlenmenin önüne geçmektir. Sürgülü cam balkon düzeneği eşikli ya da eşiksiz iki değişik modelde kullanılabilmektedir. Düzenekte kullanılan contalara su geçmesini önler ve yaz kış genleşmeye karşı önemlidir. Düzenekte çoğunlukla 8mm yada 10mm kalınlığında temperli cam kullanılmaktadır. Yaptırmayı düşündüğünüz ortam ve alanlar için aceleci davranmadan ayrıntılı bir araştırmayla doğru kararı verebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin